Nasz pierwszy indeks

Uczniowie klasy pierwszej uczestniczą w projekcie edukacyjnym ,,SOLNA AKADEMIA DZIECIĘCA’’.

Projekt ten ma na celu współpracę  Muzeum ze szkołami w zakresie edukacji regionalnej. Słuchacze Solnej Akademii Dziecięcej w czasie comiesięcznych spotkań będą mieli możliwość poszerzenia wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego swojego miasta i okolic, poznanie historii i zabytków lokalnych. Poprzez prezentacje, działania interaktywne i multimedia dzieci będą poznawać zagadnienia z zakresu historii, sztuki, etnografii i przyrody. Uczniowie byli już na pierwszym spotkaniu w październiku. Temat spotkania ,,Witamy w muzeum’’ dzieci otrzymały swój pierwszy ,,indeks studenta’’, brali udział  w zajęciach prowadzonych pod kierunkiem muzealnika. Zajęcia były bardzo ciekawe i atrakcyjne, dostarczyły dzieciom wiele emocji i dużo  wrażeń. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.

Tekst i Foto: MH

Czwartek, 2019-08-22