Dzień Dziecka

Obchody Dnia Dziecka były pierwszym dniem Dni Podstolic. Organizatorzy zafundowali naszym uczniom pierwszorzędną zabawę! W ciepły, bezchmurny poranek 3 czerwca wszyscy uczniowie zgromadzili się na tzw. „czerwonym boisku”, czyli nowym obiekcie rekreacyjnym położonym poniżej budynku szkolnego.

Już z daleka widać było największe atrakcje dnia, tj. dmuchane zamki, na których od razu zaroiło się od skaczących, szczęśliwych dzieci. Pan Michał Płachta prowadził zacięte rozgrywki sportowe, państwo Chobotowie organizowali na drugim boisku emocjonujące animacje, a rodzice szczodrze rozdawali dzieciom (i opiekunom:)) lody, batoniki i napoje. Czuć było beztroską atmosferę nadchodzących wakacji. Słonko mocno przypiekało, ale i na to znalazła się rada. Straż Pożarna OSP Podstolice, która na wstępie zaprezentowała swój wóz ratowniczy, zorganizowała na trawie kurtynę wodną!, spod której wybiegały (ale nie od razu) roześmiane, ociekające wodą dzieci. Dzień Dziecka miał także wymiar profilaktyczny. Pani pedagog Małgorzata Rosołowska zorganizowała stanowisko z nagrodami, które można było wygrać, rozwiązując krzyżówki na temat zapobiegania ryzykownym zachowaniom, nałogom i różnym chorobom. Nad uczniami czuwali wszyscy wychowawcy, nauczyciele i pani Dyrektor Małgorzata Makowiec, a głównym organizatorem dnia był ze strony szkoły pan Michał Płachta. Składamy serdeczne podziękowania za ufundowanie nagród, wykorzystanych w konkursach profilaktyczno-sportowych panu v-ce Staroście Powiatu Wielickiego – Henrykowi Gaworowi . Co to był za dzień! Prosimy o więcej!

Podstolice, czerwiec 2021

Tekst: JT;