Rocznica Konstytucji 3 maja

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja była w naszej szkole świętowana przez wszystkich uczniów, od najmłodszej do najstarszej klasy. Maluchy z wdziękiem zatańczyły piękne tańce ludowe, a uczniowie klas VII – VIII przedstawili historyczne okoliczności powstania Konstytucji oraz zaprezentowali utwory poetyckie, związane także ze Świętem Flagi obchodzonym dnia 2 maja.

Patriotyczną atmosferę uzupełniały biało – czerwone stroje uczniów oraz gazetka na temat ustawy zasadniczej przygotowana przez uczniów klasy VII. Organizatorem wydarzenia był Samorząd Szkolny. Teraz każde dziecko wie, że konstytucja to najważniejszy dokument w państwie strzegący praw i wolności wszystkich obywateli Rzeczypospolitej Polskiej uchwalony w Polsce jako pierwszy w Europie.

Podstolice, kwiecień 2021

Tekst: JT;