Na zamku królewskim w Dobczycach

Dnia 19 października 2021 roku uczniowie klasy trzeciej pod opieką swojej wychowawczyni Pani Marii Hyży wybrali się na wycieczkę do Dobczyc.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie królewskiego zamku położonego nad Jeziorem Dobczyckim. Dzieci poznały historię zamku, zwiedziły m.in. kaplicę, lochy zamkowe, jak również izbę pamięci, gdzie mogły podziwiać średniowieczne uzbrojenie oraz pamiątki z okresu drugiej wojny światowej. Równie ciekawe dla uczniów było oglądanie starych urządzeń rolniczych oraz wyposażenia polskich chat z początku XX wieku w skansenie nieopodal zamku. Dalsza część wycieczki obejmowała spacer po rynku w Dobczycach oraz zabawy w Parku Miejskim „Dobek”. Pełni wrażeń, z radością i uśmiechem na twarzy, uczniowie klasy trzeciej wrócili do szkoły. Nowo nabyta wiedza z pewnością przyda im się na lekcjach historii w klasie czwartej.

Tekst: MH

Foto:MH