Pierwszy Dzień Jesieni - Grupa Smerfy

23 września powitaliśmy Pierwszy Dzień Jesieni. Tego dnia „królowały kolory": brązowy, pomarańczowy, żółty i czerwony. Na prośbę Pani przynieśliśmy dary Pani Jesieni, które ozdobiły nasze kąciki przyrodnicze.

Połączyliśmy się za pomocą internetu z Panią Jesienią, która opowiedziałam nam o sobie i przeczytała bajkę wprowadzającą nas w tematykę zajęć. Zabawy o tematyce jesiennej pozwoliły nam przyswoić sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. Z listkami w ręku wirowaliśmy wkoło przy piosence „Kolorowe listki”. Uczyliśmy się śpiewać piosenki „Jesienna cza cza”. Za pomocą ruchu i kolorowych liści ilutrowaliśmy piosenkę „Ola i liście”. Segregowaliśmy i nazywaliśmy dary Pani Jesieni. Uczyliśmy się współpracy poprzez układanie puzzli w małych grupkach. Na zakończenie zajęć dydaktycznych wykonaliśmy pracę plastyczną „Strach na wróble” z wykorzystaniem patyczków laryngologicznych, kolorowego papieru, ruchomych oczek i słomy dekoracyjnej. Nie zabrakło również spaceru po najbliższej okolicy przedszkola w trakcie, którego obserwowaliśmy zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie jesienią, poznawaliśmy nazwy drzew, uczyliśmy się rozpoznawać liście oraz zbieraliśmy ich owoce m.in. kasztany, klonowe noski, jarzębinę, żołędzie i ich czapeczki.

Tekst i zdjęcia: M.K