Poznajemy robota Geinbota - grupa Smerfy

Praca z robotem, to ogromne korzyści dla dziecka, świetna zabawa, która rozwija miękkie kompetencje takie jak: umiejętność pracy zespołowej, logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, rozwijanie orientacji przestrzennej.

Pierwsze spotkanie z Genibotem przebiegło nam na poznawaniu jego możliwości. Dzieci oglądały, włączały, eksperymentowały z wydawaniem poleceń i odczytywaniem kodów z kart. Nasze pierwsze zadanie polegało na rozłożeniu krążków na dowolnych polach maty. Zadanie Geinbota polegało na zbieraniu produktów potrzebnych do stworzenia ciasta bananowego (przepis kulinarny to kolejny „wyjęty z życia” algorytm). Wspólnie stworzyliśmy kod, który zaprowadził Geinbota od pola startowego do pola, na którym był krążek z muffinką, przez wszystkie pola, na których znajdują się produkty/przedmioty potrzebne do stworzenia muffinek. To było również doskonałe ćwiczenie kształcące orientację przestrzenną.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka