„Odkrywcy Gwiazd” w Muzeum Etnograficznym w Krakowie

20 września 2021 r. przedszkolaki wzięły udział w warsztatach pod hasłem "CZTERY PORY" – Jesień,, których celem było wprowadzenie w rytm splotów natury i kultury zmieniających się wraz z następującymi po sobie sezonami.

Kluczem do nich były nazwy kolejnych miesięcy oraz kryjące się za nimi przedmioty, rośliny, zachowania, zjawiska i obserwacje przyrody.  Operując naszą wyobraźnią, wzięliśmy udział w jesiennych pracach w polu i ogrodzie, pomogliśmy owcom w bezpiecznym powrocie z gór, sprawdziliśmy co trzeba zrobić, aby rośliny przeobraziły się w ubrania. Odwiedzimy wrzosowisko z kwitnącymi wrzosami i las przygotowujący się do zimowego snu, rozpoznawaliśmy sezonowe owoce i warzywa, drzewa i ich owoce oraz nazywaliśmy kolory wzięte z natury. Na zakończenie przygotowaliśmy własne przetwory z jesiennymi specjałami – wykonaliśmy obrazki, które kojarzyły się nam z jesienią i włożyliśmy je do słoika.

Tekst i zdjęcia: B.Ć