Dzień Nowych Technologii w Edukacji

W poniedziałek, 22 marca 2021 roku, dzieci i nauczyciele z oddziału  przedszkolnego wzięli udział w inicjatywie Ministerstwa Edukacji i Nauki pod hasłem „Dzień Nowych Technologii w Edukacji”. W związku z tym, zorganizowano zabawy i gry w kilku stacjach zainteresowań z wykorzystaniem różnorodnych nowoczesnych pomocy dydaktycznych, z którymi dzieci miały okazję pracować podczas realizacji innowacji pedagogicznej „Kodowanie jest fajne”.

W specjalnie przygotowanych  kącikach był laptop, ozobot wraz z puzzlami i kolorowymi trasami, genibot, mata do kodowania z kolorowymi kubeczkami, krążkami, tablica multimedialna, smartfon z czytnikiem kodów QR,  aplikacją puzzle AR oraz takie środki dydaktyczne, z których przedszkolaki wcześniej nie korzystały: drukarka 3D, urządzenie wielofunkcyjne, aparat, kamera. Dzieci bardzo chętnie wykonały wszystkie zaplanowane przez nauczycieli zadania.

Do udziału w tym przedsięwzięciu, organizatorki włączyły także rodziców zachęcając do udziału w rodzinnym konkursie plastycznym „Rozważnie postępuję – bezpiecznie surfuję” oraz  w bezpłatnym internetowym kursie dla rodziców „Bezpiecznie Tu i Tam”. Wydana została także broszurka „Dziecko w świecie nowych technologii”.

Zwieńczeniem tego absorbującego, pełnego wyzwań dnia było wcielenie się w rolę robota i wykonanie pamiątkowych zdjęć.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z wydarzenia:

Tekst: BĆ