Benefis naszej Rodziny - konkurs

W czasie, gdy sytuacja epidemiologiczna wpływa na zmianę funkcjonowania szkół, gdy dzieci mają ograniczony kontakt ze swoimi rówieśnikami, stajemy przed poważnym wyzwaniem, jak wspierać je w prawidłowym rozwoju emocjonalnym, społecznym, intelektualnym.

Dokładamy starań, aby zminimalizować negatywne skutki izolacji. Mamy świadomość, że system e-nauczania nie jest w stanie zastąpić bezpośredniego kontaktu, dlatego poszukując rozwiązań, które mogą być pomocne we wspieraniu naszych uczniów przystąpiliśmy, jako szkoła, do kampanii społecznej Benefis naszej Rodziny, zainicjowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Solny Gwarek”.

W ramach kampanii został ogłoszony konkurs. Jego cele, a również zaproponowana forma, wydają się w tym czasie szczególnie ważne; przygotowanie i przeprowadzenie „święta rodziny” może pomóc dzieciom przeżyć radość, dać poczucie wyjątkowości,  poczuć siłę rodzinnych relacji, które dają poczucie bezpieczeństwa, ujawnić (odkryć) talenty i twórcze zaangażowanie.  Nagrody przewidziane w konkursie są … intrygujące. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej kampanii:  benefisrodzin.pl

UWAGA! Pierwszy etap konkursu upływa 6 grudnia! 

Pomóżmy naszym dzieciom doświadczyć tego co dla nich najważniejsze – bliskości w rodzinie. Inicjatorzy kampanii zaproponowali rodzicom uczniów naszej szkoły spotkanie online, w trakcie którego powiedzą, jak wspierać dzieci w czasie pandemii, przedstawią idee kampanii Benefis naszej Rodziny, a także zaproponują inspiracje dla rodzin zainteresowanych wzięciem udziału w konkursie. 

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie. Szczegóły organizacyjne dotyczące spotkania zostaną Rodzicom podane za pośrednictwem e-dziennika.

Kalendarium

Poniedziałek, 2021-01-18

Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 480311
  • Do końca roku: 347 dni
  • Do wakacji: 158 dni