Środa, 2024-04-17

Imieniny: Anicety, Klary

„ Otwieramy się na świat” - innowacja pedagogiczna w klasie pierwszej

Głównym celem zajęć jest wprowadzenie dziecka w świat nauki języka obcego poprzez aktywną zabawę i osłuchanie z językiem angielskim. Dzieci poznają zasób słownictwa, teksty piosenek, będą doskonalić swoją wymowę. Innowacja kładzie nacisk na nauczanie języka angielskiego poprzez wprowadzanie na lekcjach różnorodnych zabaw, historyjek oraz piosenek. Takie ćwiczenia ułatwiają zapamiętywanie wyrazów, jak również doskonalą wymowę. Zadania zawarte w innowacji wzbudzą i umocnią motywację do nauki języka obcego. Ponadto realizacja programu ma pomóc wzbogacić bierne i czynne słownictwo u uczniów, jak również podnieść ich kompetencje językowe   w zakresie sprawności mówienia i słuchania.

Innowacja polegać będzie na naturalnym włączeniu języka angielskiego do edukacji wczesnoszkolnej ,   a mianowicie lekcja z użyciem języka angielskiego będzie miała miejsce raz w tygodniu w piątki na 1 godzinie zajęć  podczas podsumowania bloku tematycznego z edukacji wczesnoszkolnej. Innowacja bedzie trwała w okresie marzec- czerwiec 2020 r.

Cel główny:

• Kształtowanie motywacji do nauki języka angielskiego i zdobywanie umiejętności samodzielnego uczenia się.
  • Kształtowanie umiejętności pracy w zespole
  • Rozwijanie u uczniów poczucia własnej wartości oraz wiary we własne możliwości
  • Uatrakcyjnienie sposobu nauczania i uczenia się języka angielskiego

Tekst i foto: AB