Język English is jak kurz bo is everywhere and już

W drugim półroczu Klasa 5 wzięła udział w innowacji pedagogicznej z języka angielskiego pt.: „Język English is jak kurz bo is everywhere and już!” Celem innowacji było pokazanie jak wszechobecny jest w naszym życiu język angielski i jak ważne jest, aby móc się nim swobodnie posługiwać.

Zadaniem uczniów było dokładne przyjrzenie się otaczającej nas codzienności i sprawdzenie ile jest w niej języka angielskiego. Okazało się, że całkiem sporo! Uczniowie pracowali w czterech grupach i przez dwa miesiące z ogromnym zaangażowaniem gromadzili opakowania różnych produktów (spożywczych, kosmetycznych), gazety i kolorowe magazyny, przyglądali się programom telewizyjnym, reklamom w poszukiwaniu języka angielskiego.

Efekty swojej pracy uczniowie klasy 5 przedstawili w formie plakatów, albumu oraz prezentacji multimedialnych w trakcie lekcji online. Okazało się, że trwające już ponad miesiąc nauczanie na odległość wymusiło na nas poszerzenie zasobu angielskiego słownictwa. Aplikacja Zoom sprawiła, że takie słowa jak password, join, meeting znają nawet najmłodsi uczniowie.

Mam nadzieję, że wkrótce wrócimy do szkoły, a uczniowie innych klas będą mogli zobaczyć piękne i kolorowe prace w sali lekcyjnej klasy 5. Póki co, zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Tekst: AP

Foto: AP