Dzień głośnego czytania

30 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania. Był on znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do świata książki, a jednocześnie zwieńczeniem akcji "Szkolne przygody gangu słodziaków", w której już po raz drugi uczestniczy nasza szkoła. W ramach akcji dzieci otrzymały materiały motywacyjne, które z pewnością zachęcą je do codziennego czytania.

Podczas obchodów tego święta uczniowie klas I - III czytali znane wiersze i opowiadania. Dzieci, które podjęły wyzwanie i w swoich domach przez 21 dni czytały głośno teksty przez przynajmniej 10 min., otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Na koniec naszego święta Pani Dyrektor, nauczyciele oraz rodzice przebrali się w ciekawe stroje i przeczytali dla dzieci bajkę o zwierzętach w zoo.

Tekst:UP

Foto:UP, AP