Solna Akademia - Muzeum Żup w Wieliczce

W bieżącym roku szkolnym 2016/17 uczniowie klasy drugiej i trzeciej biorą udział w zajęciach organizowanych przez Muzeum Żup w Wieliczce.

Projekt edukacyjny pt. Solna Akademia Dziecięca „SAD” zakłada współpracę Muzeum ze szkołami w zakresie edukacji regionalnej. Celem przedsięwzięcia jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat dziedzictwa kulturowego Wieliczki i okolic, budowanie świadomości znaczenia i szacunku dla jego wartości oraz potrzeby zachowania dla przyszłych pokoleń. Dzięki prezentacjom oryginalnych obiektów, działaniom interaktywnym oraz multimediom, dzieci pod kierunkiem muzealników poznają zagadnienia z zakresu historii, sztuki, etnografii, przyrody. Udział w spotkaniach SAD (wykładach, warsztatach)  sprzyja rozwijaniu zainteresowań, pobudzaniu kreatywności, nauce pracy w zespole. Projekt ma na celu uzupełnienie edukacji szkolnej i pomoc w realizowaniu wskazań podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych.

Na zdjęciu uczniowie klasy drugiej podczas zajęć „Archeologiczne tajemnice”

Podstolice, luty 2017 r.

Tekst  i foto: RW