Wycieczka do Teatru Groteska

Dnia 20.10.2022r. przedszkolaki z grupy „Smerfy” i „Odkrywcy Gwiazd” wybrały do  krakowskiego  Teatru Groteska na spektakl pt. „Nie płacz Koziołku”. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji.

Po dotarciu na miejsce, z wielką niecierpliwością, a zarazem ciekawością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria. Nie mogły oderwać oczu od tego, co działo się na deskach teatru. Nastrojowa muzyka i zmienne oświetlenie powodowało, że zaciekawienie widowiskiem nie malało. Uśmiechy, radosne opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że pobyt w teatrze na długo pozostanie w ich pamięci.

tekst, film: JB

"Nie płacz Koziołku to wzruszająca opowieść o przyjaźni i poświęceniu. Bohaterem przedstawienia jest mały i nieposłuszny Koziołek. Uparciuch nie słucha przestróg Mamy o zbliżającej się burzy i niebezpiecznie oddala się od domu podczas szalejącej ulewy. Szybko popada w tarapaty i pewnie stałby się smacznym kąskiem dla Wilków, gdyby nie pomoc innych zwierząt. Przedstawienie Grzegorza Kwiecińskiego jest bajką i zabawą w jednym, kierowaną do widzów najmłodszych. Ubrani w kolorowe kostiumy zwierzątek aktorzy animują przyjazne lalki - pluszaki. Ze sceny padają zabawne dialogi i łatwo wpadające w ucho piosenki. Wszystko to składa się na pełną ciepła i humoru atmosferę przedstawienia. Przygody Koziołka wydobywają na plan pierwszy najważniejsze wartości: miłość rodziców i przyjaźń otoczenia. Bajka uczy, że warto słuchać dorosłych. Zachęca także do niesienia pomocy innym."

źródło: (opis spektaklu oraz zdjęcia) https://www.groteska.pl/spektakle/dla-dzieci/nie-placz-koziolku