Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Spotkanie z policjantem

Bezpieczeństwo jest jednym z głównych priorytetów w naszym przedszkolu. Dlatego też od pierwszych dni w przedszkolu  dzieci są wdrażane do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństw, zarówno na terenie placówki jak i poza nią. Jednak prawdziwym i wiarygodnym autorytetem dzieci w tej dziedzinie jest pan policjant.

Dnia 25.10.2022r. w naszym przedszkolu pojawił się niecodzienny gość, pani policjantka z Komisariatu Policji w Wieliczce. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Pani aspirant na wstępie opowiedziała przedszkolakom o swojej odpowiedzialnej, a zarazem niebezpiecznej pracy. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia jakimi posługuje się  policjant w swojej codziennej pracy tj. lizak, krótkofalówka, czapka, elementy odblaskowe na ubraniu oraz kajdanki, które wędrowały z rąk do rąk i wzbudzały najwięcej emocji wśród przedszkolaków. Następnie funkcjonariuszka policji wyjaśniła zasady bezpiecznego zachowywania się na drodze. Przypomniała jak należy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz o tym, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Dzieci zadawały wiele interesujących pytań dotyczących pracy policjanta.

Dzieci miały również możliwość obejrzenia wnętrza policyjnego radiowozu i uwiecznienia tego wydarzenia na pamiątkowych  zdjęciach. Na zakończenie spotkania, przedszkolaki wręczyły pani policjantce laurkę z ogromnym czerwonym sercem i podziękowaniem.

Zapraszamy do obejrzenia relacji - film w załączniku.

Tekst: RD

Foto: RD,BĆ