Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego "Pod Tuszyną" w Czasławiu

Jednym  z  wielu  przyjemnych   momentów   życia  przedszkolnego  są  wycieczki.  Tak  więc, w dniu 10.06.2022r. przedszkolaki  z grupy Smerfy i Odkrywcy Gwiazd uczestniczyły w  wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Tuszyną” w Czasławiu.

Pobyt w gospodarstwie dostarczył dzieciom wielu wspaniałych wrażeń. Po przyjeździe na miejsce, przywitali nas serdecznie Gospodarze i zaprosili do obejrzenia gospodarstwa.  Dzieci oglądały zwierzęta mieszkające w zagrodzie: króliki, koguty, kury i małe kurczątka, kaczki, kozy i konie, z zachwytem słuchały opowieści pani gospodyni o ciekawostkach z życia zwierząt i przyrodzie, która zewsząd nas otacza i ukazuje nam swoje piękno. Podczas pobytu  uczestniczyliśmy  w warsztatach „Pieczenia bułeczek”- poznaliśmy etapy powstawania ciasta, samodzielnie formowaliśmy bułeczki, które później upiekły się w prawdziwym piecu chlebowym. Dużą atrakcją i największą frajdą była przejażdżka po malowniczej okolicy, bryczką zaprzężoną w pięknie ubrane konie. Na zakończenie wycieczki gospodyni przygotowała  pyszne naleśniki z serem i z dżemem, pączki i pyszną herbatkę. Przed powrotem do przedszkola odbyła się dyskoteka. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do przedszkola, zabierając ze sobą pamiątki z pobytu - wykonane własnoręcznie bułeczki.

Tekst: JB

Foto: JB, RD, BĆ