Sukces naszych przedszkolaków w konkursie „Plastuś”

7 maja 2026 roku w Wielickiej Mediatece odbyło się uroczyste podsumowanie VIII Gminnego Konkursu Plastyczno-Czytelniczego „Plastuś”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Gorzkowie we współpracy z Wielickim Centrum Kultury oraz Mediateką – Biblioteką Miejską w Wieliczce.

Tegoroczna edycja poświęcona była bohaterom leśnego świata z książki „Jak Zuzia Wiktorkowi o zwierzętach leśnych opowiadała”. W wydarzeniu wzięło udział 35 prac z 15 placówek z terenu gminy.

Z dumą informujemy o sukcesach naszych przedszkolaków:

  • w kategorii 3-latków III miejsce zajęła Zuzanna Żuchnicka
  • w kategorii 4-latków I miejsce zdobyła Klara Bobek
  • w kategorii 5-latków II miejsce zajęła Amelia Łyda
  • w kategorii 6-latków I miejsce zdobyła Natalia Tatarczuch

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom za zaangażowanie i przygotowanie pięknych prac konkursowych! 

Tekst i foto: JB, SS