Sukces przedszkolaków na Przeglądzie Kolęd i Pastorałek

15 stycznia 2026 roku w Domu Ludowym w Wieliczce odbył się XI Przegląd Kolęd i Pastorałek. W wydarzeniu wzięło udział blisko 120 przedszkolaków reprezentujących 12 przedszkoli z regionu. Było to wyjątkowe święto muzyki, radości i bożonarodzeniowej tradycji.

Zespół przedszkolaków zaprezentował się wspaniale, zdobywając II miejsce za wykonanie pastorałki „Największy gazda”. Mali artyści zachwycili publiczność oraz jury nie tylko pięknym śpiewem, ale także zaangażowaniem i sceniczną pewnością siebie. Indywidualny sukces odniosła również Malwinka, która w kategorii solistów zdobyła III miejsce, wykonując pastorałkę „Była noc”. Jej występ poruszył słuchaczy i został nagrodzony gromkimi brawami.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków i ich muzycznych osiągnięć!

Tekst i foto: JB, BĆ