Niedziela, 2026-06-14
Imieniny: Bazylego, Elizy
Niedziela, 2026-06-14
Imieniny: Bazylego, Elizy
W dniu 27 października br. odbyły się wyjątkowe zajęcia pod hasłem „Zdrowe śniadanie”. Tego dnia sala lekcyjna zamieniła się w małą jadalnię, a my - w prawdziwych gospodarzy i gości.
Celem zajęć było nie tylko promowanie zdrowego stylu życia, ale także powtórzenie zasad savoir-vivre i nauka nakrywania do stołu. Samodzielnie przygotowywaliśmy miejsce do wspólnego posiłku – układaliśmy sztućce, serwetki i zdrowe kanapki. W trakcie zajęć rozmawialiśmy o tym, jak ważne są kulturalne zachowanie przy stole, życzliwość wobec innych i wspólne celebrowanie posiłków.
Nie zabrakło też refleksji nad tym, co warto jeść, by mieć energię do nauki i zabawy. Zgodnie stwierdziliśmy, że zdrowe śniadanie to najlepszy sposób na dobry początek dnia!
Zajęcia dostarczyły wielu wrażeń, a nauka poprzez działanie okazała się świetnym sposobem na utrwalanie dobrych nawyków i zasad codziennej kultury.
Tekst i foto: MK