Zdrowe śniadanie w klasie drugiej

W dniu  27 października br.  odbyły się wyjątkowe zajęcia pod hasłem „Zdrowe śniadanie”. Tego dnia sala lekcyjna zamieniła się w małą jadalnię, a my - w prawdziwych gospodarzy i gości.

Celem zajęć było nie tylko promowanie zdrowego stylu życia, ale także powtórzenie zasad savoir-vivre i nauka nakrywania do stołu. Samodzielnie przygotowywaliśmy miejsce do wspólnego posiłku – układaliśmy sztućce, serwetki i zdrowe kanapki. W trakcie zajęć rozmawialiśmy o tym, jak ważne są kulturalne zachowanie przy stole, życzliwość wobec innych i wspólne celebrowanie posiłków.

Nie zabrakło też refleksji nad tym, co warto jeść, by mieć energię do nauki i zabawy. Zgodnie stwierdziliśmy, że zdrowe śniadanie to najlepszy sposób na dobry początek dnia!

Zajęcia dostarczyły wielu wrażeń, a nauka poprzez działanie okazała się świetnym sposobem na utrwalanie dobrych nawyków i zasad codziennej kultury.

Tekst i foto: MK