Uczymy się dbać o naszą planetę!

Dbamy o przyszłość – uczymy się od najmłodszych lat!                                                                                                       

W kwietniu br. w naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe eko-lekcje, podczas których nasze przedszkolaki uczyły się, jak prawidłowo segregować odpady.

 
Kolorowe pojemniki, ciekawe zagadki i wspólne zabawy sprawiły, że dzieci z radością chłonęły wiedzę o tym, jak ważna jest troska o środowisko.
Wspólnie odkryliśmy, co wrzucamy do niebieskiego, żółtego czy zielonego kosza. Teraz każdy mały przedszkolak wie, że nawet najmniejsze działania mają wielkie znaczenie dla naszej planety! 
Na zakończenie wszyscy razem śpiewaliśmy wesołą piosenkę z Misiem Sortusiem, który nauczył nas, jak być prawdziwym EkoBohaterem.
 
Tekst i foto: AM