„Dzień Kobiet” w przedszkolu

„Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości.

Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
W domu, w przedszkolu, na wycieczce.
Każdego dnia dobry uczynek –
To jest od chłopców upominek"

Zbigniew Jeżyna

8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. W tym dniu, swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Chłopcy z grupy „Smefry” ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić miłym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach między innymi w porządkowaniu sali. Złożyli życzenia swoim koleżankom, zaśpiewali uroczyste „100 lat”, i wręczyli niespodzianki. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy ruchowe i muzyczne. Podczas zajęć plastycznych chłopcy wykonali piękne kwiaty, które wręczyli swoim Mamom. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o wesoło spędzonym czasie.

tekst i foto: JB

Chłopcy z grupy "Odkrywcy gwiazd" przygotowali swoim koleżankom wiele niespodzianek. Od rana wycinali, naklejali i tworzyli dla każdej dziewczynki piękne korony oraz serduszka z życzeniami. Na II śniadanie samodzielnie przygotowali słodkie przekąski, biszkopty przekładane nutellą. Igor wykonał dla każdej koleżanki spersonalizowaną bransoletkę z imieniem. Chłopcy złożyli dziewczynkom życzenia i zaprosili do wspólnych zabaw i tańców. Nie zabrakło również pogadanki dotyczącej szacunku i dobrego wychowania w stosunku do kobiet. Ten dzień minął nam wszystkim w radosnej atmosferze.

tekst i fot: BĆ