Wycieczka na spektakl pt. „ Ach, ta Pippi”.

Dnia 23 marca 2023r. przedszkolaki z grupy „Smerfy” i „Odkrywcy gwiazd” wybrały się do Kina Kijów w Krakowie na spektakl pt. „ Ach, ta Pippi” w wykonaniu aktorów teatru Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza.

Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w kinie. Kiedy dotarły na miejsce z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Przedszkolaki były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria. Nie mogły oderwać oczu od tego co działo się ma deskach sceny. Muzyka, szybkie akcje oraz zmienne oświetlenie powodowało, że zaciekawieniem widowiskiem nie malało. Dzięki głównej bohaterce, mali widzowie nauczyli się czym jest i jak bardzo ważna jest przyjaźń, tolerancja oraz to, że każdy człowiek niezależnie od wyglądu zasługuje na szacunek. Spektakl teatralny dostarczył naszym przedszkolakom wspaniałych przeżyć i wrażeń.

Tekst: RD

Foto: RD, BĆ