Zajęcia kulinarne w grupie Smerfów

"Najłatwiejsze ciasto w świecie -tak, tak, tak!
Nic a nic się go nie gniecie - tak, tak, tak!
Ty potrafisz także upiec - tak, tak, tak!
Nawet gdy nie jesteś zuchem - tak, tak, tak!

Poranek 6 października dzieci z grupy Smerfy spędziły niezwykle pracowicie. Aby doświadczyć smakowo darów jesieni podjęły się zadania upieczenia ciasta ze śliwkami. Po zapoznaniu się z przepisem oraz sposobem przygotowania ciasta, dzieci z pomocą nauczyciela dodawały kolejno wszystkie składniki potrzebne do jego wypieku. Z ochotą i z dużym  zaangażowaniem rozbijały jajka, ważyły mąkę i cukier, mieszały, robiły kruszonkę. Po uzyskaniu jednolitej masy, ciasto odpoczywało w ustronny, miejscu, a następnie zostało przełożone do blaszki. Dzieci z należytą delikatnością i starannością ułożyły pokrojone śliwki. Wykonane ciasto śliwkowe  powędrowało do piekarnika. Zajęcie kulinarne stały się okazją do ćwiczeń w zakresie sprawności manulanej, dzieci wzmacniały sprawność oraz siłę rąk, dłoni i palców. Pracy i emocji było co niemiara. Efekt – udane i pyszne ciasto, które z wielkim apetytem  zostało zjedzone na podwieczorek.