Dni Podstolic - występ przedszkolaków

W dniu 04.06.2022 r. przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne oraz taneczne podczas Dni Podstolic.

Po uroczystym pochodzie w asyście Orkiestry Dętej z Podstolic, mali artyści w pięknych strojach wkroczyli na scenę. Z dziecięcą radością, wdziękiem i zaangażowaniem wykonały tańce i przyśpiewki do utworów "Laboga dziewuszki" oraz "Lipka". Z ogromną energią  zaśpiewały popularną w Polsce piosenkę ludową "Uciekła mi przepióreczka", przygrywając sobie rytmicznie na dziecięcych  instrumentach. Wiele pozytywnych emocji, wzbudził taniec do pieśni góralskiej "Hej bystra woda" w wykonaniu grupy młodszej. Było pięknie, wesoło, a nogi same rwały się do tańca. Rodzice byli bardzo dumni ze swoich pociech, uroczo prezentujących się po raz pierwszy na podstolickiej scenie.

Tekst: BĆ

Foto: Wielickie Centrum Kultury

Wszystkie  zdjęcia zamieszczone w relacji, są tylko i wyłącznie własnością Wielickiego Centrum Kultury