Pokaz mody ekologicznej

Co można zrobić w wytłoczek po jajkach? Elegancką torebkę albo modne kolczyki. Z worków na śmieci? Suknie, spódnice, bluzki, a nawet królewski płaszcz. A ze słomek? Pierścionki i inne ozdoby! Takie właśnie kreacje i dodatki można było zobaczyć na pokazie mody ekologicznej, który odbył się tuż po Talentowisku.

Wielkie wrażenie zrobiła na widzach także korona z doniczki, korale z nakrętek, spódnica z płyt CD oraz hełm, buty i dzida z butelek. Trudno było oderwać wzrok od naszych pomysłowych uczniów i ich nadzwyczajnych kreacji. Szczególną uwagę zwróciła Julka Dziewulska z klasy VII, która przeszła po wybiegu profesjonalnym krokiem i wywołała burzę oklasków. Uczniów zainspirowała pani Aneta Gleń, nauczycielka przyrody, biologii i geografii w naszej szkole. Pokaz miał za zadanie uświadomić dzieciom, że niemal każdy przedmiot codziennego użytku może podlegać domowemu recyklingowi. Tektura, plastikowe butelki, wytłoczki, worki, plastikowe słomki czy torebki – to wszystko materiał na zabawki, nietypowe opakowania czy elementy rękodzieła. Na pewno nie na śmieci!

Podstolice, marzec 2021

Tekst: JT;