Konkurs ekologiczny "Ratujmy Ziemię"

22 kwietnia każdego roku, obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego. W związku z tym dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III, zostały zaproszone do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem "Ratujmy ziemię".

Cele konkursu:
- kształtowanie świadomości ekologicznej,
- uczenie przez działanie,
- integracja zespołu klasowego.

Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu promującego proekologiczne zachowania. Praca konkursowa miała charakter zespołowy - cała klasa oraz nauczyciel. Format i technika prac dowolna. Plakaty należało wykonać dnia 22 kwietnia 2022r. Prace zostały ocenione przez komisję konkursową w składzie:

• p. Małgorzata Makowiec - dyrektor szkoły
  • p. Aneta Gleń - nauczyciel
  • p. Anna Płachno - nauczyciel.

Komisja konkursowa oceniła prace wykonane przez uczestników pod kątem kreatywnego podejścia do tematu, staranności wykonania i zgodności z tematem konkursu. Każda klasa oraz grupa przedszkolna otrzymała tytuł "Przyjaciela Ziemi" oraz kwiat w doniczce do ozdobienia sali.

tekst i foto: BĆ