Szkoła Podstawowa im. św. Kingi w Podstolicach

  • Kalendarium

    Niedziela, 2022-09-25

    Imieniny: Aureli, Kamila

Uczymy Dzieci Programować

Ogólnopolski Program „Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa skierowana do szeroko rozumianej edukacji. Celem programu jest upowszechnianie nauki programowania już od najmłodszych lat. Wprowadzenie nauki programowania daje dzieciom szansę na zdobywanie kompetencji przyszłości. Chcemy pokazać, że nauka kodowania jest bardzo ważna dla wszechstronnego rozwoju dziecka, a przy tym nie musi być ani trudna, ani nieciekawa. 

W propozycjach aktywności przygotowanych przez autorkę programu zabawy około programistyczne wplatane są do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści, czy posiadanych narzędzi dydaktycznych. Można kodować na edukacji matematycznej, społecznej, językowej, artystycznej...można kodować wyłącznie offline lub łącząc aktywności unplugged z pracą z wykorzystaniem robotów edukacyjnych i sprzętu komputerowego.
Zaproponowane scenariusze sprawdzą się zarówno w przypadku edukacji realizowanej stacjonarnie, jak i zdalnie.
Z programem „Uczymy dzieci programować” nauka podstaw programowania jest dla dzieci wartościową, wszechstronnie rozwijającą lekcją i świetną zabawą, a dla nauczycieli doskonałą okazją do poszerzenia swoich kompetencji w zakresie wykorzystywania narzędzi TiK w procesie dydaktycznym. Program realizowany jest w oddziale przedszkolnym w grupie dzieci starszych oraz w klasie I. 

  • AUTOR PROGRAMU: Anna Świć (Kodowanie na dywanie)
  • ORGRANIZATOR PROGRAMU: Fundacja Rozwoju Edukacji Cyfrowej, wsparcia udziela marka Edu-Sense
  • KOORDYNATORZY PROGRAMU: Anna Świć, Rafał Mitkowski