Międzynarodowy Dzień Kropki - Grupa Odkrywcy Gwiazd

15 września obchodziliśmy święto kropki, którą można było znaleźć na ubraniach dzieci, w książce, na tablicy, na nosie koleżanki czy ręce kolegi. Skąd się wzięło to święto?

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli „Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.  To opowiadanie stało się stało się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”.  Pomysł obchodzenia tego nietypowego święta ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością tworzyły obrazy z kropek, łapały kolorowe kropki, łączyły kropkowane ilustracje oraz opowiadały o swoich talentach, które zapisaliśmy i wyeksponowaliśmy na tablicy dla rodziców.

Tekst i zdjęcia: B.Ć i A,D