Prezentacja Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2016/2017

We wrześniu 2016 roku, po zaciętej kampanii wyborczej i demokratycznych wyborach przeprowadzonych we wszystkich klasach, społeczność uczniowska ze Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach wybrała swój samorząd.

W roku szkolnym 2016/2017 jego skład tworzą:

Przewodniczący: Kamil Kmita, klasa VI

Zastępca: Karolina Maślanka, klasa VI

Sekretarz: Piotr Chobot, klasa VI

Tegorocznym opiekunem Samorządu Uczniowskiego została wybrana pani Katarzyna Oleksiak-Wicińska. Nowy skład Samorządu Uczniowskiego został przedstawiony podczas apelu wszystkim członkom społeczności szkolnej przez panią Dyrektor Małgorzatę Makowiec. Była okazja do rozmowy o demokracji oraz o organach szkoły tworzących cztery stabilne filary jak gdyby wspólnie podtrzymujące jeden stół, przy którym wszyscy na co dzień bezpiecznie się gromadzą. Są to: dyrekcja szkoły, Rada Pedagogiczna (nauczyciele), Rada Rodziców i właśnie Samorząd Uczniowski. W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim udanych i ciekawych przedsięwzięć edukacyjnych.

Powodzenia!

Tekst: JT

Podstolice, październik 2016

Udział Samorządu Szkolnego w zebraniu organów szkoły

2016-02-19

Dnia 3 lutego 2016 roku Szkolna Rada Uczniowska wraz ze swa opiekunką Elżbietą Gawor wzięła udział w spotkaniu wszystkich organów szkoły, żeby wspólnie przedyskutować fragment statutu szkoły dotyczący systemu kar i nagród udzielanych w naszej szkole.

Czytaj więcej o: Udział Samorządu Szkolnego w zebraniu organów szkoły

Udział Samorządu Uczniowskiego w posiedzeniu Rady Pedagogicznej