Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Laureaci z Podstolic

Oprócz najmłodszych dzieci, w gminnym konkursie „Trzej Królowie u żłóbka” zorganizowanym przez Urząd Miasta i Gminy Wieliczka oraz Parafię p.w. św. Klemensa w Wieliczce wzięli udział także uczniowie klas IV – VI.

Wśród wyróżnionych znalazła się Klaudia Windak z klasy VI z oryginalną pracą wykonaną trzema różnymi technikami: pastelami, bibułą i brokatem. Drugie wyróżnienie zdobył Sebastian Gąsiorowski z klasy V. Spośród 180 prac żadna nie została przygotowana w taki sposób jak przez naszego ucznia: z plasteliny cierpliwie wyciskanej w maleńkie  dziurki. Obie prace zwróciły na siebie uwagę jurorów, chociaż konkurencję stanowiło prawie 80 innych prac! W konkursie uczestniczyli także m.in.: Karolina Cholewa z kolorową ilustracją ozdobioną cekinami, Dominik Góralczyk z szopką wyrzynaną w sklejce, Zofia Szybalska z witrażykiem na pleksi a z rysunkami: Justyna Desoń, Dominika Kozioł, Aleksander Tatarczuch i Wiktoria Fudalińska.

Należy także zauważyć pracę Maksymiliana Konarskiego wykonaną bardzo starannie techniką wydzieranej bibuły oraz rysunek Małgorzaty Gawor, która zajęła III miejsce w kategorii klas „0” i choć dopiero w przyszłym roku szkolnym zawita w progi naszej szkoły, została zgłoszona przez swoją mamę, a naszą nauczycielkę Panią Elżbietę Gawor.

Opiekunami konkursu na terenie szkoły były Panie: Elżbieta Gawor i Joanna Tebień.

Gratulujemy uczniom sukcesów i życzymy następnych!

Tekst i foto: JT

Podstolice, dnia 6 stycznia 2014 roku