Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Sprawozdanie ze Szkolnego Etapu konkursu Ortograficznego

W czerwcu 2017 roku został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Ortograficzny  „Mistrz Ortografii” dla klasy II i III.

Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną, motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności ortograficznych, oraz kształtowanie zainteresowań i umiejętności samodzielnej pracy.                                                                            Uczestnicy pisali dyktanda, pełne „pułapek” ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętności ich zastosowania w praktyce.

Wyniki konkursu:

Tytuł Mistrza Ortografii otrzymali:

Marcel Jędrusiak  - kl. III

Marika Sasnal  - kl.  III,

I miejsce zdobyła: Martyna Profic  - kl. II

II miejsce zdobyła: Anna Brach  - kl. II

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali cenne nagrody, puchary , książki oraz dyplomy ufundowane przez organizatora konkursu mgr Marię Hyży

Podstolice, czerwiec

Tekst i foto: MH