Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Święto Edukacji Narodowej

Kuba, Karol, Janusz, Karolinka, Dagmara, Gabrysia, Faustynka, Liliana, Anastazja, Wiktoria, Gabrysia, Mikołaj i Szymon – to byli najważniejsi bohaterowie tego dnia. Nasi pierwszoklasiści przygotowani pod kierunkiem wychowawczyni Pani Marii Lebiest wyruszali oto w cudowny świat nauki i składali uroczyste ślubowanie:

Ślubuję być dobrym Polakiem,

dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole, jak kochac Ojczyznę,

jak dla niej pracować, kiedy urosnę!

Będę się starać być dobrym uczniem,

swym zachowaniem i nauką sprawiać radość

rodzicom i nauczycielom!

Dzielne przedszkolaki pasowane tego dnia na prawdziwych uczniów zaśpiewały śliczne piosenki: „W drodze do szkoły”, „Hej, ho, pierwsza klasa!” oraz wyrecytowały wierszyki: „My się szkoły nie boimy”, „Raz, dwa trzy – teraz my!”, :Kto jest taki jak ja?”, „Każdy pierwszak dobrze wie”. Próg szkolnej edukacji naszym maluchom pomogli przekroczyć przedstawiciele Samorządu Szkolnego i Pani Dyrektor, która uroczyście pasowała naszych pierwszoklasistów na uczniów z prawdziwego zdarzenia.

Po ślubowaniu klasy I uczniowie klasy IV i VI przygotowani przez Panią Elwirę Strach i Panią Magdalenę Ryś przedstawili program artystyczny. W przystępnej i zabawnej formie starsi uczniowie przybliżyli kolegom i koleżankom historię i znaczenie Dnia Edukacji Narodowej. Uzupełnieniem uroczystości było także pasowanie uczniów na czytelników przygotowane przez Panią Elwirę Strach i przeprowadzone przez Panią Dyrektor Małgorzatę Makowiec.

Podstolice, październik 2017

Tekst: JT; zdjęcia: AB