Dzień Papieski

Od początku trwania pontyfikatu św. Jan Paweł II szczególną troską otaczał młodych i to On ustanowił Światowe Dni Młodzieży, które odbywały się regularnie co roku w Niedzielę Palmową jako spotkanie diecezjalne, a co dwa lub trzy lata jako spotkanie międzynarodowe. Według słów Jana Pawła II „«Dzień Młodzieży» znaczy wyjście na spotkanie Boga”.

Światowe Dni Młodzieży to wielkie międzynarodowe spotkania młodych całego świata. Do tej pory odbyło się 12 obchodów, w tym w 1991 roku –  Częstochowie, a w 2016 roku – w Krakowie. Z okazji Dnia Papieskiego przebiegającego pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” Pani  katechetka Elżbieta Gawor opracowała prezentację na temat ustanowienia i przebiegu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Uczniowie mogli sobie przypomnieć niezwykły klimat spotkania, jego myśli przewodnie, najważniejsze wydarzenia i cytaty. Na pamiątkę otrzymali kolorowe plecaki ŚDM z wyposażeniem. Było to możliwe dzięki pomocy i zaangażowaniu jednej z mam. Apel został przygotowany przez Samorząd Uczniowski.

Podstolice, październik 2017

Tekst: JT; zdjęcia: RSZ