Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęło się od uroczystej Mszy św. o godz. 8:00 w Kościele p.w. Ducha Świętego w Podstolicach. Następnie wszyscy spotkali się na hali gimnastycznej o godz. 9:00.

Pani Dyrektor podziękowała zebranym za cały rok wspólnej pracy, przedstawiła frekwencję uczniów oraz poinformowała, że wszyscy uczniowie zostali klasyfikowani i promowani do następnej klasy. Obecny rok szkolny był wyjątkowy, ponieważ nie było absolwentów. Od września szkoła będzie 8- klasowa i pierwsi absolwenci opuszczą naszą szkołę dopiero w 2019 roku. Tymczasem uczniom klasy II, III, IV, V, VI rozdano nagrody za wysokie wyniki w nauce oraz bardzo dobre i wzorowe zachowanie oraz listy gratulacyjne dla rodziców dzieci, które otrzymały świadectwo z wyróżnieniem. Następnie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim Rodzicom za całoroczną pomoc i pracę m.in. podczas Pasowania na Przedszkolaka, wigilii klasowych, wycieczek, Dnia Babci i Dziadka, Podstoliady. Rodzice pomagali w organizacji imprez, piekli ciasta i pierniki, przygotowywali uczniom stroje, organizowali wiele wydarzeń w życiu szkoły. Następnie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom za pracę oraz przyznała nagrody dyrektora. Na koniec zaprosiła na krótkie zakończenie przygotowane przez uczniów z oddziału przedszkolnego oraz klas II – III. Dzieci podziękowały nauczycielom za trud oraz życzyły sukcesów w życiu zawodowym i osobistym. Zaśpiewały wdzięczne piosenki, np. „Niech żyją wakacje”. Po prezentacji wszyscy uczniowie udali się do swoich klas wraz z nauczycielami oraz rodzicami dzieci młodszych, gdzie odbyło się wręczenie dyplomów, świadectw i książek i wreszcie radosnym krokiem nadeszły Wakacje!

Podstolice, czerwiec 2017

Tekst: AB, JT; Foto: RSZ, KK