Wyróżnienie po angielsku

W dniu 30 maja 2017 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII Konkursie Piosenki Anglojęzycznej pt.: „Singing Kids 2017” w Krakowie. Naszą szkołę reprezentowało 7 osób w dwóch kategoriach: śpiew indywidualny i śpiew zespołowy. Celem tego konkursu było zachęcenie do nauki języka angielskiego, przybliżenie kultury krajów anglosaskich oraz rozśpiewanie młodego pokolenia. Nasi uczniowie mieli wykonać piosenki w języku angielskim, a nad całym przebiegiem konkursu czuwało międzynarodowe Jury.

A oto nasi reprezentanci: w kategorii klasy I – III szkoły podstawowej reprezentowała nas Małgorzata Gawor w piosence pt.: „V.I.P”- Shaun Baker. Gosia również przepięknie zatańczyła do tego utworu. W kategorii klas IV – VI reprezentowali nas: z klasy V – Tomasz Tomana w piosence pt.: „ Color of Your Life” – Michała Szpaka oraz z klasy VI – Piotr Chobot w piosence pt.: „Hymn for the Weekend” grupy Coldplay. Na koniec zaprezentował się nasz zespół o nazwie „I Gra Gitara” w składzie: Kamil Kmita i Jakub Marszalik (akompaniament na gitarach), Piotr Chobot (akompaniament na dzwonkach) oraz Wiktoria Bobek, Karolina Trzyszczyk i Tomasz Tomana (śpiew). Wykonali oni utwór pt.: „Hallelujah” Leonarda Cohena. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale i otrzymali dyplomy za udział w konkursie oraz słodki upominek. Na wyniki jednak trzeba było poczekać do następnego dnia. Dnia 31 maja było już wszystko wiadomo: jesteśmy bardzo dumni, ponieważ Gosia Gawor wyśpiewała i wytańczyła wyróżnienie w Konkursie pt.: „Singing Kids 2017” – Gratulujemy!!!! Pierwszego czerwca, z okazji szkolnych obchodów Dnia Dziecka, wszyscy nasi uczestnicy konkursu „Singing Kids” zaprezentowali się na szkolnej scenie i zabrali zasłużone brawa.

Podstolice, czerwiec 2017

Tekst i zdjęcia: KOW