Wyróżnienie dla braci Konarskich

Mateusz i Maksymilian Konarscy otrzymali wyróżnienie w V gminnym konkursie fotograficzno – plastycznym pt.: „Kapliczki, krzyże przydrożne i figury świętych w gminie Wieliczka” zorganizowanym pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka i Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce przez Szkołę Podstawową im. Anny Iskry w Mietniowie, CKiT w Wieliczce oraz Stowarzyszenie LGD „Powiatu Wielickiego”.

Rozdanie nagród odbyło się 16 maja 2017 roku w świetlicy w Mietniowie. Chłopcy przygotowali niezwykle ciekawy album fotograficzny przedstawiający figurę Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polankach Podstolskich. Wspólna praca opisywała historię kapliczki, którą ufundował i zbudował pradziadek naszych uczniów. Dziękujemy im za wysiłek w prezentacji i promowaniu historii lokalnej, która – jak się okazało – kryje w sobie bardzo ciekawe tajemnice.

Podstolice, maj 2017

Tekst i zdjęcia: JT