Promocja odblasków w społeczności lokalnej

W ramach projektu „Odblaskowa szkoła” dnia 15 października pod kościołem w Podstolicach przedszkolaki pod opieką pani Marii Lebiest rozdawały mieszkańcom elementy odblaskowe.

Dzieci, same ubrane w drogowe kamizelki odblaskowe, nakładały opaski odblaskowe na ubrania wychodzących kobiet i mężczyzn, a innym dzieciom przypinały odblaski na łańcuszkach w formie kółek, miśków, sów, podkoszulków i trójkątów. Przedszkolaki zachęcały zebranych wokół kościoła do noszenia odblasków poprzez hasła: „Chodź drogami z odblaskami”, „Bądź widoczny, noś odblaski”. Wszyscy mieszkańcy z podziwem podziękowali maluchom za niezwykłą lekcję bezpieczeństwa. Przedszkole z sukcesem rozdało aż kilkadziesiąt elementów odblaskowych.

Podstolice, październik 2016

Tekst: ML, JT; Foto: ML