Święto pieczonego ziemniaka- impreza propagująca noszenie odblasków

Dnia 18 października w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach odbyło się jesienne święto Rodzin z oddziału przedszkolnego pt.: „Święto pieczonego ziemniaka”.

Celem spotkania była wspólna integrująca zabawa rodziców i dzieci, a także propagowanie noszenia elementów odblaskowych. Dzieci zaprezentowały na początku imprezy piosenkę dla rodziców o bezpieczeństwie pt.: „ Halo, Panie Policjancie.” Następnie obyły się wspólne pląsy i zabawy. Rodziny zostały podzielone na grupy według czterech kolorów.  Konkurencje, które miały miejsce to: szukanie ziemniaków ukrytych na sali gimnastycznej przez wszystkie rodziny, wykopki -  wydobywanie ziemniaków ukrytych w ziemi, rzucanie ziemniakami do wiadra, obieranie ziemniaków na czas – konkurencja dla mam z każdej grupy, obieranie najdłuższej skórki z ziemniaka – konkurencja dla tatusiów, skakanie w workach, slalom z ziemniakami na łyżce, a także tworzenie grupowych cudaków ziemniaczanych! W przerwach między konkursami śpiewano integracyjne piosenki, a także spożywano potrawy przygotowane przez Rodziców z ziemniaków. Wszystko pięknie wyglądało,  zapach unosił się w całej szkole, ale tak naprawdę  jeszcze lepiej wszystko  smakowało! Każda ziemniaczana grupa otrzymała nagrody za zdobyte miejsce. Z uśmiechem na twarzy po wspólnej zabawie Rodziców i Dzieci wszyscy rozeszli się do domów.

Podstolice, październik 2016

Tekst i foto: AB