Prelekcja Straży Miejskiej dla oddziału przedszkolnego

25 października dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach konkursu „Odblaskowa szkoła” uczestniczyły w lekcji bezpieczeństwa.

Straż Miejska z Wieliczki rozmawiała z dziećmi o konieczności i potrzebie noszenia odblasków, o bezpiecznym i odpowiednim poruszaniu się po ulicy i chodniku oraz o zasadach przewożenia przez rodziców dzieci w samochodach przy użyciu fotelików. Przedstawiono rolę i zawód straży miejskiej, zaprezentowano strój strażnika, a dzieci odpowiadały na zagadki, jakie zadawał strażnik miejski. Następnie dzieci mogły obejrzeć samochód straży miejskiej, wsiąść za kierownicę, jak również obejrzeć i usłyszeć sygnał świetlny i dźwiękowy. Już na koniec dzieci w prezencie otrzymały kamizelki odblaskowe; nie obyło się także bez pamiątkowego zdjęcia i gromkich braw za wspaniałą lekcję bezpieczeństwa.

Podstolice, październik 2016

Tekst i zdjęcia: AB