Odblaskowe lekcje wychowania fizycznego

Lekcje wychowania fizycznego były znakomitą okazją do przeprowadzenia lekcji bezpieczeństwa drogowego.

Każdy wie, że po drogach i chodnikach należy poruszać się w kamizelkach odblaskowych, jednakże nie wolno poruszać się za szybko: na przykład gwałtowanie przyspieszać na pasach drogowych, znienacka wbiegać na jezdnię czy grać na drodze w piłkę nożną. Odblaskowe lekcje wychowania fizycznego odbyły się w klasach 4-6. W każdej z nich nauczycielka wf pani Izabela Wawrzyk, koordynatorka akcji „Odblaskowa szkoła”, przeprowadziła biegi i wyłoniła po trzech zwycięzców. W klasie 6 dodatkowo odbyła się lekcja odblaskowej piłki nożnej, która przede wszystkim miała nauczyć dzieci, że każde miejsce do gry w piłkę musi być bezpieczne.

Podstolice, październik 2016

Tekst: JT; Foto: IW