Odblaskowe gazetki klasowe

Jednym z najważniejszych zadań przewidzianych w ramach realizacji programu „Odblaskowa szkoła” było podniesienie wiedzy uczniów w zakresie bezpieczeństwa drogowego poprzez wykonanie gazetek klasowych.

Pod kierunkiem wychowawców dzieci z zaangażowaniem rysowały drogowe przejścia dla pieszych, znaki ostrzegawcze, sygnalizatory świetlne oraz wypisywały zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu pieszych, czy to na drodze z pierwszeństwem przejazdu, czy podporządkowanej. Dzięki temu każdy wie, że powinno się poruszać lewą stroną drogi, że przy przechodzeniu przez jezdnię trzeba rozejrzeć się najpierw w lewo, potem w prawo, a następnie znów w lewo, a na czerwonym świetle należy bezwzględnie się zatrzymać. Na każdej gazetce znalazły się także elementy odblaskowe: kamizelki, breloczki, opaski, lizaki, misie itp., które po zmroku zawsze należy obowiązkowo nosić na ubraniu lub plecaku. Każdej wystawce towarzyszyły odblaskowe hasła, np.: „Odblaskowa szkoła to ja, to ty, to my!!!” albo „Odblaski są w modzie”.

Podstolice, październik 2016

Tekst: JT; Foto: RSZ