Happening odblaskowy

Święto Edukacji Narodowej okazało się świetną okazją do nauki i zabawy. Zamiast tradycyjnych zajęć dydaktycznych, koordynatorka wojewódzkiej akcji „Odblaskowa szkoła” organizowanej w naszej placówce, pani Angelika Baran, zorganizowała wraz z innymi nauczycielami niezwykły happening odblaskowy.

Najpierw każda z klas przedstawiła własną prezentację odblaskową oraz hasło reklamujące noszenie odblasków i wspólnie obejrzała prezentację multimedialną na temat bezpieczeństwa pieszych na drodze przygotowaną przez uczniów klasy VI. Następnie wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami urządzili przemarsz po Podstolicach, wręczając kierowcom listki z napisem „Jedź bezpiecznie” oraz umieszczając na samochodach nauczycieli „przypominajki” odblaskowe. Dzieci narysowały kredą pasy dla pieszych. Na koniec znalazł się czas na odblaskową rozrywkę: dyskotekę odblaskową i pokaz mody z elementami odblaskowymi.

Podstolice, październik 2016

Tekst: JT; Foto: RSZ