Finał konkursu na idealny zeszyt do języka polskiego

W czerwcu 2016 roku pani dyrektor Małgorzata Makowiec wręczyła uczniom klas IV – VI nagrody i dyplomy za miejsca I – IIIprzyznane w finale konkursu na idealny zeszyt do języka polskiego.

Konkurs trwał przez cały rok szkolny i okazał się dla wszystkich uczniów prawdziwym wyzwaniem. W dobie komputerów piękny styl ręcznego pisania niestety zanika i wymaga ciągłego doskonalenia. Wciąż potrzebujemy utrwalać i przekazywać sobie czytelne informacje, napisane wyraźnym, bezbłędnym pismem ręcznym. Widać jednak, że uczniowie mają w tym zakresie jeszcze bardzo wiele do zrobienia. Pomagają im w tym nieco projekty i prace graficzne zamieszczane w zeszytach do języka polskiego – strony tytułowe do omawianych lektur, komiksy, ilustracje do wypracowań. Dzięki nim wielu uczniów ćwiczy prawidłowy uchwyt narzędzia pisarskiego oraz kształtuje swoje zdolności grafomotoryczne i ogólną staranność. Pismo i wyraźny kształt liter jest jednak głównym celem niniejszego konkursu i będzie stałym elementem edukacji polonistycznej klas IV – VI w naszej szkole. Mamy nadzieję, że przyszły rok oprócz miejsc I – III przyniesie w każdej klasie wyróżnienia. Organizator konkursu – Joanna Tebień.

Podstolice, czerwiec 2016

Tekst i foto: JT