Turniej pięknego czytania

Konkurs pięknego czytania był skierowany do uczniów klas IV – VI. Celem całorocznej rywalizacji było doskonalenie umiejętności czytania głośnego.

Każdy uczeń miał obowiązek przygotować raz w miesiącu wybrany przez siebie tekst o długości jednej strony A-4 i zaprezentować go na lekcji języka polskiego. Oceniano następujące cechy czytania głośnego: poprawność, płynność, tempo, intonację, interpunkcję oraz interpretację. Za każde z wymienionych kryteriów mógł być przyznany jeden punkt, a więc w sumie sześć. Tytuł mistrza mógł otrzymać tylko uczeń, którego czytanie za każdym razem było wzorowe i zostało ocenione na szóstkę. Miejsca I – III zostały przyznane uczniom ze średnią z powyżej 5, a wyróżnienia – blisko 5J. Sesje głośnego czytania były nie tylko okazją do treningu tej wymagającej umiejętności, ale i świetną okazją do prezentacji lektur nadobowiązkowych. Wśród książek wybranych przez naszych uczniów królowały powieści przygodowe, biografie sportowców, bajki, legendy i baśnie, a także opowieści o zwierzętach i szkolnych przygodach. Zdecydowanym faworytem okazały się wesołe „Przygody Mikołajka” Goscinnego i Sempe oraz wzbudzająca szczery i nieustający śmiech „Dynastia Mizołków” Joanny Olech. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włożyli wielki wysiłek w udoskonalenie swojej umiejętności pięknego czytania, a przy okazji podzielili się z rówieśnikami swoimi ulubionymi książkami. Organizator – Joanna Tebień.

WYNIKI TURNIEJU PIĘKNEGO CZYTANIA

KLASA IV