Zamki w moim regionie

13 kwietnia, uczniowie klasy II uczestniczyli w kolejnym już spotkaniu realizującym projekt SAD, organizowanym przez Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce.

Dzięki prezentacji multimedialnej, mieli okazję zobaczyć jak dużo zamków jest w Małopolsce, które należy koniecznie odwiedzić i  zobaczyć jak zmieniły się na przestrzeni lat. Szczegółowo poznali Zamki w ich regionie. Poznali Zamek Żupny w Wieliczce ( który jest wpisany na Listę  Światowego Dziedzictwa UNESCO od 2013 r.) Zamek na Wawelu, Zamek Królewski w Niepołomicach, Zamek Żupny w Bochni oraz Zamek w Dobczycach. Na koniec uczniowie rozwiązywali Quiz, karty pracy w grupach oraz indywidualne zadania z którymi poradzili sobie bardzo dobrze i wykazali się dużą wiedzą na temat Zamków w ich regionie.

Podstolice, kwiecień 2016.

Tekst: MH, foto: MH i AJ