Solna Akademia Dziecięca klasy II

Uczniowie klasy II  rozpoczęli drugi rok zajęć  w muzeum  w Wieliczce w ramach ,,Solnej Akademii Dziecięcej’’ .

Na wstępie otrzymali ,,indeks studenta’’ a następnie przystąpili do realizacji pierwszego z sześciu tematów zajęć. ,,Wieliczka – moje miasto’’ – to temat, który uczniowie realizowali jako pierwszy. Obejrzeli makietę Wieliczki tę dawną i obecną. Oglądali przedstawione  na obrazach różne budowle Wieliczki a następnie szukali podobieństw. Największą przyjemność sprawiła dzieciom  praca na tablecie, gdzie  musiały ułożyć z puzzli zabytki Wieliczki, i odszukać  je wśród obrazów na ścianie. Było jeszcze kilka zadań, które dzieci musiały wykonać. Zajęcia sprawiły im wielką radość. Wszyscy  przystąpili do pracy  z wielkim zapałem i dużym zaangażowaniem. Wszystkie zadania zostały wykonane pomyślnie i na szóstkę. Zadowoleni i pełni wrażeń  z indeksami w rękach, już jako studenci II roku akademickiego, wróciliśmy do szkoły. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.

Podstolice, listopad 2015.

Tekst: MH, foto AJ