„Odblaskowa szkoła” na zajęciach pozalekcyjnych

Od września tego roku Szkoła Podstawowa im. św. Kingi w Podstolicach bierze udział w małopolskiej akcji „Odblaskowa szkoła”. Uczniowie na różne sposoby przekonują się, jak bardzo każdemu z nich mogą być potrzebne odblaski na drodze. Także świetlica szkolna zaangażowała się w program promujący bezpieczne zachowania w ruchu drogowym. Jest to szczególnie ważne w naszej miejscowości, ponieważ piesi często muszą tutaj zajmować ten sam pas jezdni, co samochody. Pani Dominika Kędra, wychowawczyni świetlicy, zorganizowała w ramach akcji „Odblaskowa szkoła” serię bardzo pouczających zajęć pozalekcyjnych. Uczniowie brali udział w dyskusji  na temat: „Bezpieczna droga do szkoły”, zapoznawali się z przepisami ruchu drogowego oraz znakami drogowymi. Dzieci czytały i omawiały wiersze - „Droga do szkoły” i „Światła sygnalizatora”. Uczniowie odgrywali scenki przedstawiające bezpieczne zachowania w ruchu drogowym. Na koniec zajęć wszyscy uczestnicy narysowali znaki drogowe i sygnalizator świetlny, które utworzyły w sali świetlicy okazałą wystawę plastyczną.

Tekst: DK, JT; Foto: RSZ

Podstolice, październik 2015