Szkolny konkurs o bezpieczeństwie w ruchu drogowego

W ramach wojewódzkiej akcji ,,Odblaskowa szkoła”, wśród naszych uczniów został zorganizowany konkurs plastyczny po hasłem ,,Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Cele tego konkursu były następujące: promowanie idei bezpiecznego poruszania się po drogach szczególnie wśród dzieci rozpoczynających naukę szkolną, uświadomienie uczniom potrzeby poznania zasad i przepisów ruchu drogowego, zainteresowanie ich problematyką bezpieczeństwa, uświadomienie wszystkim konieczności noszenia elementów odblaskowych oraz prezentacja twórczości szerszemu gronu odbiorców. Konkurs przeznaczony był dla klas 0-VI i oceniany w trzech kategoriach: klasy 0-I, klasy II i III, klasy IV- VI. Wpłynęło wiele interesujących prac. Młodzi autorzy w ciekawy sposób przedstawili własne wyobrażenie bezpiecznej drogi i prawidłowych na niej zachowań. Trafność i poprawność ukazania tematu, estetyka wykonania oraz oryginalność i pomysłowość to kryteria, które pozwoliły wyłonić komisji zwycięzców konkursu plastycznego. Są nimi:

klasy O-I

I miejsce - Oliwia Kaczor, klasa I

II miejsce - Liliana Sasnal, oddział przedszkolny

II miejsce - Amelia Kmita, klasa I

klasy II- III

I miejsce -Mateusz Bobek, klasa III

II miejsce - Małgorzata Gawor, klasa II

III miejsce- Maksymilian Konarski, klasa II

klasy IV- VI

I miejsce - Dominika Kozioł, klasa VI

II miejsce - Justyna Desoń, klasa VI

III miejsce - Mikołaj Cholewa, klasa IV

Wyróżnienia otrzymali:

1. Karolina Gawor, oddział przedszkony
  2. Marika Sasnal, kl. II
  3. Katarzyna Gawor, kl. IV
  4. Mateusz Konarski, kl. V
  5. Wojciech Sarga, kl. II

Wszyscy otrzymali upominki i dyplomy.

Prace uczestników konkursu można podziwiać na korytarzu naszej szkoły.

Tekst: ML, Foto: AM

Podstolice, październik 2015