Konkurs na najciekawszą gazetkę klasową o Patronce szkoły

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach rozpoczął się od przedstawienia teatralnego o życiu Patronki, a zakończył szkolnym konkursem na najciekawszą gazetkę o Węgierskiej Pani. W konkursie zorganizowanym przez Joannę Tebień wzięły udział wszystkie klasy z naszej szkoły, łącznie z zerówką.

Pod opieką wychowawców uczniowie przygotowali piękne ekspozycje złożone z portretów świętej, ciekawostek, ważnych dat i fragmentów legend. Klasa I wyróżniła się wykonaniem wystawy przestrzennej. Gazetki klas I – III oceniali wychowawcy starszych klas i odwrotnie. Na specjalnych kartach konkursowych członkowie jury punktowali: ozdobny nagłówek, podstawowe kalendarium, ilustracje i ciekawostki. Wszystkie klasy otrzymały upominki i dyplomy. Wyniki przedstawiają się następująco:

Klasa 0 – I miejsce

W kategorii klas I – III:

I miejsce – klasa II

II miejsce – klasa III

III miejsce – klasa I (oraz specjalne wyróżnienie za ekspozycję przestrzenną)

W kategorii klas IV – VI:

I miejsce – klasa V

II miejsce – klasa VI