Uczennice z naszej szkoły w czołówce konkursu o świętej Kindze

W czerwcu 2015 roku Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce oraz Klub Przyjaciół Wieliczki ogłosiły XIV gminny konkurs plastyczny „Świętej Kindze – Kingi i inne, inni”. Celem rywalizacji było pogłębienie wiedzy o Patronce miasta i gminy Wieliczka oraz przedstawienie jej wizerunku.

Trzy uczennice z naszej szkoły przygotowały na konkurs prace piękne i nietypowe. Sandra Dziedzic z klasy VI, która wykleiła portret świętej Kingi przy użyciu niezliczonej ilości koralików, zajęła I miejsce. II miejsce przypadło Dominice Kozioł z klasy V, która wykonała przestrzenny obraz Patronki za pomocą cienkich paseczków papieru kolorowego. Angelika Trzyszczyk z klasy VI także przygotowała niezwykłą pracę – i została wyróżniona dyplomem. Rozdanie nagród miało miejsce w bibliotece w Wieliczce. Nad przygotowaniem uczennic czuwała Joanna Tebień.

Tekst: JT; Foto: AT

Podstolice, czerwiec 2015